HYDROMASAŻ

Wróć

HYDROTERAPIA JEST DZIAŁEM FIZJOTERAPII  WYKORZYSTUJĄCYM LECZNICZY WPŁYW WODY NA ORGANIZM CZŁOWIEKA. POLEGA ONA NA ZEWNĘTRZNYM STOSOWANIU WODY ZARÓWNO W POSTACI STAŁEJ, CIEKŁEJ JAK I GAZOWEJ.

 

Działanie lecznicze opiera sie na odpowiedniej temperaturze i ciśnieniu użytej stosownie do danej terapii. Zabiegi wodne mają duże znaczenie w rehabilitacji osób niepełnosprawnych, szczególnie u dzieci z MPDz, niepełnosprawnością intelektualną ale i  innymi dysfunkcjami.

 

Woda rozluźniająco  wpływa na spastyczne mięśnie, a także pomaga w poprawieniu zaburzeń z zakresu czucia powierzchownego. Dodatkowo masaż podwodny niezwykle korzystnie wpływa na poprawę stanu fizycznego naszych podopiecznych.  Zajęcia w wodzie poza tym, ze przynoszą dzieciom ogromna przyjemność mają korzystny wpływ na pracę układu mięśniowego, krążenia, oddechowego i innych narządów organizmu. Hydroterapia redukuje lęki dziecka i rozładowuje napięcie emocjonalne co ma duże znaczenie u dzieci z autyzmem.

 

Pobudza rozwój uczuciowy i społeczny. W trakcie zabiegów dziecko przebywa w ciepłej wodzie, bawiąc sie nią oraz zabawkami przełamuje lęki i zmniejsza uczucie niepokoju. Dziecko stosuje tutaj naśladownictwo, utrzymuje kontakt wzrokowy i uczy zabawy.  Uzyskuje nowe doświadczenia sensoryczne pochodzące ze środowiska wodnego, tj. czucie  własnego ciała w stosunku do otaczającej przestrzeni.  Zabiegi wodne przez swą różnorodność dostarczają pozytywnych doznań takich jak relaks, odprężenie, rozluźnienie  i powrót pozytywnej energii.

Facebook

© Wszelkie prawa zastrzeżone 2017-2022   |  OREW Laszczyny  |  Realizacja: DKAmedia